Kodeks dobrych praktyk
- Klient ma prawo oczekiwać, że:
- zostaną spełnione założone cele szkolenia
- zostaną zapewnione komfortowe warunki pracy (o ile za organizację szkolenia odpowiadała firma szkoleniowa)
- prowadzący będzie posiadał wiedzę merytoryczną dotyczącą zagadnień szkoleniowych
- prowadzący szkolenie przeprowadzi zajęcia w sposób profesjonalny zgodnie ze specyfiką kształcenia osób dorosłych
- w czasie szkolenia zostanie zrealizowany zakres merytoryczny szkolenia
- zostaną spełnione inne formalne warunki umowy
- dane powierzone przez klienta są poufne i przetwarzane zgodnie z wytycznymi RODO
- Instytucja szkoleniowa (Rozwój Organizacji Aleksandra Suchowiejko) ma prawo oczekiwać, że:
- uczestnicy szkolenia w pełni zaangażują się w proces kształcenia
- uczestnicy wezmą czynny udział w przygotowanych przez trenera działaniach i ćwiczeniach
- uczestnicy dostosują się do ustalonych w czasie szkolenia reguł
- w przypadku szkoleń realizowanych w ramach projektów dofinansowanych z funduszy unijnych w ramach EFS uczestnicy dopełnią wszystkich formalności przewidzianych regulaminem projektu
- Uczestnik szkolenia (w przypadku szkoleń otwartych) lub zlecający (w przypadku szkoleń zamkniętych) może złożyć reklamację, jeśli ma zastrzeżenia do kwestii zawartych w pkt. 1 niniejszego kodeksu.
- Reklamacja powinna zostać złożona w formie pisemnej za pośrednictwem poczt lub poczty elektronicznej na adres biuro@rozwojorganizacji.com, lub doręczona osobiście do biura firmy.a. Reklamacja powinna zawierać co najmniej:
- przedmiot reklamacji
- argumenty uzasadniające reklamację
- propozycje formy zadośćuczynienia
b. Reklamację można złożyć najpóźniej w ciągu 7 dni, licząc od dnia zakończenia szkolenia.
c. Organizator szkolenia zastrzega sobie prawo do pozostawienia reklamacji bez rozpatrzenia, jeżeli reklamacja zostanie złożona po przekroczeniu terminu, o którym mowa w pkt. 4 niniejszej procedury.
d. Organizator szkolenia ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji, a w przypadkach wymagających dodatkowych czynności wyjaśniających czas rozpatrywania reklamacji może ulec wydłużeniu maksymalnie do 21 dni.
e. Organizator szkolenia ma prawo zwrócić się do składającego reklamacje o dodatkowe pisemne wyjaśnienia.
f. Organizator szkolenia zastrzega sobie prawo do braku odpowiedzi na złożoną reklamację w przypadku, gdy będzie niezrozumiała albo gdy będzie zaprzeczała zapisom zawartym w umowie.
g. Możliwe formy rekompensaty:
- powtórzenie szkolenia w innym terminie
- zniżka na kolejne szkolenie
- otrzymanie dodatkowych materiałów edukacyjnych
- kary umowne (jeżeli umowa takie przewiduje)
h. Pozostałe kwestie związane z reklamacją reguluje Kodeks Cywilny.
- Firma szkoleniowa organizuje szkolenia wyłącznie w salach szkoleniowych spełniających zasady BHP i PPO. W przypadku wystąpienia sytuacji zagrażających bezpieczeństwu uczestników, zastosowanie mają przepisy BHP i PPO obowiązujące w danym obiekcie.
- Zasady postępowania w sytuacjach nieprzewidzianych związanych z realizacją szkolenia: a. W przypadku wystąpienia zdarzeń nieprzewidzianych trener prowadzący szkolenie ma obowiązek niezwłocznie skontaktować się z Przedstawicielem Organizatora szkolenia, w celu podjęcia kroków do rozwiązania zaistniałych problemów możliwie jak najszybciej. b. W przypadku szkoleń zamkniętych Przedstawiciel Organizatora szkolenia ma obowiązek niezwłocznie skontaktować się z Przedstawicielem Klienta w celu przedstawienia sytuacji oraz ustalenia kroków do rozwiązania zaistniałych problemów możliwie jak najszybciej.
- W przypadku zaistnienia nagłej sytuacji losowej (nagła choroba trenera, wypadek losowy np. wypadek samochodowy) uruchamiana jest jedna z możliwych opcji:
a. Jeżeli jest możliwość przeprowadzenia szkolenia przez innego trenera szkolenie odbywa się w terminie.
b. Jeżeli nie ma możliwości zastąpienia trenera podejmowana jest decyzja o natychmiastowym odwołaniu szkolenia. Następnie ustalany jest nowy termin szkolenia. Jeżeli Klient poniósł koszty z tytułu zmiany terminu szkolenia, Organizator rozpoczyna procedurę reklamacji. Jeżeli Klient nie poniósł kosztów, szkolenie odbywa się w nowym terminie.
- Trener ma prawo poproszenia osoby nietrzeźwej o opuszczenie sali szkoleniowej, jeżeli zachowanie uczestnika uniemożliwia prowadzenie szkolenia, a w wyjątkowych sytuacjach wezwania ochrony lub innych służb np.: policji, pogotowia.